close

  • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

     

  • PRZEDSTAWICIELE RP PRZY UE

  •  

    Stały Przedstawiciel RP przy UE - Kierownik placówki

     

    Jarosław Starzyk, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny

     

     

    - reprezentuje RP w Komitecie Stałych Przedstawicieli COREPER (część II - Ambasadorowie), który obejmuje zagadnienia Rady Europejskiej, Rady ds. Ogólnych, Rady ds. Stosunków Zewnętrznych, Rady ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), Budżetu, Sprawiedliwości i Spraw wewnętrznych (JHA), Rady ds. Rozwoju. Nadzoruje i odpowiada za pracę Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE. (życiorys)  

     

    Antoni Adamowicz, Radca, Antici, tel. +32 2 7804 239

    antoni.adamowicz@msz.gov.pl

     

    Agata Lipska, II Sekretarz, Zastępca Antici, tel. +32 2 7804 378

    agata.lipska@msz.gov.pl

     

    Bogna Regulska, Sekretariat, tel. +32 2 7804 220

    bogna.regulska@msz.gov.pl

     

    * * *

     

    Zastępca Stałego Przedstawiciela RP przy UE

     

    Przedstawiciel RP w COREPER I

     

     Sebastian BARKOWSKI - Pierwszy Radca

    - reprezentuje RP w Komitecie Stałych Przedstawicieli COREPER (część I) i w szczególności odpowiada za zakres będący przedmiotem prac sześciu formacji Rady UE tj. Rady ds. Zatrudnienia; Polityki Społecznej, Zdrowia i Praw Konsumenckich; Rady ds. Konkurencyjności; Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii; Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa; Rady ds. Środowiska; Rady ds. Edukacji, Młodzieży i Kultury. (CV p. Sebastiana Barkowskiego)

     

    Iga Pocztarek-Tofil, I Sekretarz, Mertens; tel. +32 2 7804 371

    iga.pocztarek-tofil@msz.gov.pl

     

    Ilona Kowalczyk, Referent, Sekretariat, tel. +32 2 7804 266

    ilona.kowalczyk@msz.gov.pl

     

    * * *

     

    Przedstawiciel przy Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa/Z-ca Kierownika Placówki

     

    Maciej KARASIŃSKI - I Radca, Przedstawiciel przy Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa

    - reprezentuje RP w Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa (PSC) i w szczególności odpowiada za sprawy Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa oraz Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony

     

    Ewa Suwara, Radca, Z-ca Przedstawiciela w PSC, Nicolaidis, tel. +32 2 7804 310

    ewa.suwara@msz.gov.pl

     

    Ewelina Kondaszewska, Sekretariat, tel. +32 2 7804 224

    ewelina.kondaszewska@msz.gov.pl

     

     

    Drukuj Drukuj Podziel się treścią: